Hlavní stránka > Mateřská škola v Paskově získala peníze na chůvu a školního asistenta

Mateřská škola v Paskově získala peníze na chůvu a školního asistenta

14.11.2016 09:21:51

Ke dni 18.10.2016 byl schválen první z projektů tzv. Šablon, tedy projekt zjednodušeného vykazování, který vznikal s podporou Místní akční skupiny Slezská Brána.

Mateřská škola v Paskově díky němu získá finanční podporu ve výši více než půl miliónu korun, z nějž bude v následujících dvou letech hradit mzdu chůvy pro dvouleté děti a školního asistenta a který pokryje náklady na odborně zaměřená setkávání s rodiči předškolních dětí v rámci přípravy těchto dětí na přechod na základní školu.

Mateřská škola se rozhodla žádost zpracovat ve spolupráci s manažerem pro animaci Místní akční skupiny Slezská Brána, která poskytuje pomoc s přípravou a administrací projektů zjednodušeného vykazování školám a školským zařízením v regionu zdarma. To škole umožní vyhnout se nutnosti platit za služby soukromým firmám a využít část projektových financí na uhrazení vlastních nákladů jako je proplacení času na přípravu podkladů pro monitorovací zprávy, organizaci a administraci.

Další projekt teď čeká na schválení například v MŠ a ZŠ Řepiště. Rádi bychom připomněli, že MAS Slezská brána poskytuje pomoc nejen při zpracování žádosti a vyplnění formuláře v elektronickém systému IS KP 2014+, ale i dále při realizaci projektu a zpracovávání monitorovacích a závěrečných zpráv.

Manažer pro animaci škol a školských zařízení MAS Slezská brána

Mgr. Michaela Bělohlavá

Novinky
28.04.2022
Výzva MAS č. 9 v PRV
Výzva MAS Slezská brána č.9 v PRV
15.01.2021
Aktuální informace k realizaci Šablon II a III
Aktuální informace k realizaci Šablon II a III
Archív novinek
Kalendář
Den, kdy probíhá nějaká akce, je zvýrazněný.
Kontaktní formulář
* povinný údaj
Kontakt
Zájmové sdružení právnických osob
MAS Slezská brána, z. s. p. o.
Mírová 178
739 31 Řepiště
Moravskoslezský kraj
Česká republika (CZ)

Telefon: +420 558 671 925
E-mail: masslezskabrana@repiste.eu
Web: www.masslezskabrana.cz